O NAS

 OKOŁO 8 MILIONÓW 

 POLAKÓW

 CIERPI NA 

 ZABURZENIA PSYCHICZNE 

CELE FUNDACJI

Opieka i pomoc dla osób z zaburzeniami psychicznymi
Rehabilitacja lecznicza, zawodowa i społeczna dla osób z orzeczoną i nie orzeczoną niepełnosprawnością, służącą osiągnięciu przez nich jak największej samodzielności.
Pomoc finansowa i rzeczowa na rzecz Szpitala Bródnowskiego w Warszawie – Odział Psychiatrii i Szpitala Psychiatrycznego przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie
Przystosowanie i aktywizacja osób z orzeczoną i nie orzeczoną niepełnosprawnością do pracy (z możliwością uzyskania kwalifikacji zawodowych).
Szkolenia w zakresie profilaktyki i postępowania z osobami objętymi celami działania Fundacji.
Pomoc prawna i medyczna dla osób z zaburzeniami psychicznymi.
Gromadzenie środków finansowych i rzeczowych służących realizacji programów i projektów opieki i pomocy psychiatrycznej.

Nawiązywanie kontaktów oraz współpracy z ośrodkami psychiatrycznymi i psychoterapeutycznymi w kraju i za granicą, realizującymi zbliżone do Fundacji cele (w tym Oddziału Psychiatrii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie i Szpitala Psychiatrycznego przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie).
Gromadzenie środków finansowych i rzeczowych służących realizacji programów i projektów opieki i pomocy psychiatrycznej.
Odwiedzanie przez wolontariuszy osób chorych w szpitalu czy w domu
Udzielanie pomocy finansowej i rzeczowej na działania zgodne z założeniami Fundacji.
Pomoc indywidualna osobom niepełnosprawnym z zaburzeniami psychicznymi w postaci odzieży
Pomoc indywidualna osobom niepełnosprawnym z zaburzeniami psychicznymi, znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej przeznaczona na leki i artykuły spożywcze
Pomoc świąteczna na Boże Narodzenie dla osób przebywających na Oddziale Psychiatrycznym w Szpitalu Bródnowskim (paczki świąteczne)
Pomoc w zdobyciu orzeczenia o niepełnosprawności

PLANY DZIAŁANIA NA NAJBLIŻSZE MIESIĄCE
TRUDNA PRAWDA

15%

DEPRESJA

13%

ZABURZENIA LĘKOWE

4%

CHAD, SCHIZOFRENIA

W Polsce na zaburzenia psychiczne choruje 8 milionów dorosłych Polaków w wieku od 18 do 64 lat. Gdyby włączyć dzieci, młodzież i osoby starsze, liczba pacjentów mogłaby wzrosnąć o kolejne 4 miliony.
- Obok depresji występuje jeszcze 365 innych chorób psychicznych - wymienia profesor Jerzy Samochowiec, kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. - Do 15 procent osób cierpi na depresję, w całej Polsce to 1,5 miliona ludzi. Zaburzenia lękowe ma do 13 procent; chorobę afektywną dwubiegunową - do 3 procent, to kolejne milion osób; schizofrenię - 1 procent, czyli około 400 tysięcy osób, tyle ilu jest mieszkańców Szczecina - wymienia szczeciński psychiatra.
Według prognoz Światowej Organizacji Zdrowia, w 2030 roku depresja może stać się najbardziej powszechną dolegliwością.

https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/952018,Zaburzenia-psychiczne-Cierpi-na-nie-8-milionow-Polakow

Subskrybuj uaktualnienia

© 2020 Fundacja "JEST NADZIEJA" pomocy osobom po lub w trakcie kryzysu psychicznego W TRAKCIE ZAKŁADANIA

  • Facebook App Icon
  • Twitter App Icon
  • YouTube App Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now